+90 532 460 6611

Hakkımızda

50 yıllık gelişimin ardından, Famsun endüstriyel tarımın tüm halkalarında önde gelen makine üreticisi ve proje servis sağlayıcısı olarak büyüdü. Endüstriyel tarımın içindeki genel faaliyetin yükseltileceğini, gelecekteki faaliyetlerin daha sağlıklı, daha çevre dostu, enerji tasarrufunun baş rol oynayacağın, anlaşılabilir ve verimli olacağına eminiz. Bu inançlara bağlı olarak sürekli gelişmekteyiz.

 Müşterinin talebi arttıkça, bizler, endüstriyel sürecin genelinde hizmet vermeyi ve entegre çözümleri “çiflikten – sofraya” getirmeyi amaç edindik. Gıda, yağ tohumu, hayvan besiciliği ve yem fabrikası işletmeciliği sektörlerindeki müşterilerimize devreye alma, montaj, üretim, planlama, dizayn, danışmanlık hizmetlerini içeren hizmetleri sağlamaya kendimizi adadık .

Vizyonu

Makine üretiminde, fabrika mühendisliğinde ve teknik servislerde global lider olmak.

Misyonu

Müşteriler için değer yaratmak ve çalışanın hayallerine ulaşmak.

Değerleri

Müşteri başarısına destek olmak

İşletim Kavramı :

Müşteriye yönelik Hızlı Cevaplama, Yenilik

Çok Çalışma ve Fedakarlık

  • Bütünlük ve Kararlılık
  • Hızlı Cevap Bulma ve Uygulama
  • İşbirliği ve Takım çalışması
  • Yenilik ve Geliştirme

Yönetim Kavramı :

Basit , Standart , Sistematik 

Ürünlerimiz tarım makine ekipmanları, tahıl depolama ve lojistik, yem fabrika makine endüstrisi, besicilik, gıda ,yağ ve biyomas işletmeciliğini kapsar.

 Geçen son 10 yılda, Famsun endüstriyel tarımda zengin tecrübe kazanmıştır. Böylelikle  sizler için daha fazla ve daha iyi yapabiliriz .

 Famsun, ileri teknoloji girişiminde ulusal bir anahtardır ve seçkin AR-GE departmanına sahiptir.  Her yıl yıllık satış hasılatının %4’ten fazlasını AR-GE ‘ye yatırım yapar. Famsun, Asya, Avrupa ve Amerika’da araştırma enstitüleri kurmuştur. Müşterilerimiz için  uzun vadeli kapsamlı yarar sağlamak için her yıl farklı üretim ve performans testleri uygularız. Biz asla başarımızla övünmeyiz sadece müşterinin potansiyel talebine odaklanırız.ABD, Kansas Üniversitesiyle ile birlikte ortak bir teknik analiz laboratuvarı kurduk ve makinenin ana yapı dizaynı hakkında araştırmalarımıza başladık.

 Biz yalnızca müşterinin bakış açısını değil, aynı zamanda müşterinin müşterisinin bakış açısını düşünmek zorundayız.

 Et tüketimin büyüyen karşılama  talebinden , global –kültürel tahıl ve protein hammadde yetersizliğinden ve dalgalanma yaşayan fiyatlardan dolayı,yeni yem kaynakları keşfedip, araştırırız.

Örneğin; telek ve tüy unu işlemesini aktif bir şekilde araştırmaktayız. Sürecin başından sonuna olan kırma, öğütme ve ekstrüsyon aşamasında balık ununun yerini alması için gelişmekte olan telek ve tüy unundaki protein yetersizliği problemini çözmeye çalışıyoruz. Yenilikçiliğin  Famsun için çok önemli olduğuna ve katı rekabet içerisinde Famsun’un ilerlemesi için en güçlü itici güç olduğuna inanıyoruz.

Bu arada, dünya çapındaki kaynak kullanımını analiz eder, anahtar patentleri elde eder ve uluslararası önderlik pozisyonumuzu devam ettiririz. Bu teknolojileri müşterilerimizle paylaşırız. Dünya çapında Famsun’un 20 pazarlama platformu, 50‘ye yakın şube ve ofisi mevcuttur. Bu sayede müşterilerimize daha hızlı, daha iyi bir servis ve destek sağlarız.

Endüstride yol gösterme 

Endüstriyel tarım içersinde makine üreticisi ve proje servis sağlayıcısı olarak, Çin Ticaret Bakanlığı Ulusal Yem Makine Standartlaştırma Komitesi tarafından yetkilendirilmiş ilk tahıl ve yem makine üreticisidir.

Müşterilerimizin desteği olmaksızın bu konumda olmayacağımızın şüphesiz farkındayız. Asla geçmiş başarılarıyla övünmeyiz .Bilhassa,  gelişimimizle birlikte müşterilerimize entegre çözümler sağlarız.